Сталінська індустріалізація України.

14.11.2015 19:07

МЕТА УРОКУ:розкрити причини згортання нової економічної політики та переходу до форсованої індустріалізації; визначити мету та характер індустріалізації, з`ясуватти її джерела; відмітити, що в ході індустріалізації було досягнуто вел иких зворушень, які однак, не супроводжувались істотним зростанням матеріального добробуту людей; розвивати навички критичного мислення учнів; виховувати у школярів навички позитивного розв’язання суперечливих питань

Тип уроку: вивчення нових знань.

                                 ХІД УРОКУ.

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

ІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

  1. Становлення сталінського режиму.

 Урок проводиться з використанням мультимедійної презентації протягом пояснення матеріалу. Прослухування доповідей по темі в ході уроку. Учні конспектують матеріал з презентації.

Розповідаю про захоплення влади Й. Сталіним,причини та можливості які мав, й що зробив.

Запитання для закріплення:

  1. чому було розгорнуто боротьбу за владу?
  2. Які засоби використовували для отримання влади?
  3. Чому саме Сталін переміг у боротьбі?

2.Індустріалізація в УРСР та СРСР.

Робота з документом.

Із резолюції ХІУ з`їзду ВКП(б) 23 грудня 1925 р.

…..Ввести економічне будівництво під таким кутом зору, щоб СРСР із країни, що ввозить машини та обладнання, перетворився на країну, що виробляє машини та обладнання, аби таким чином СРСР в умовах капіталістичного оточення не міг перетворитись на економічний придаток капіталістичного господарства, а був самостійною економічною організацією..

       Поставити задачу повного забезпечення перемоги соціалістичних господарських форм над приватним капіталом, зміцнення монополії зовнішньої торгівлі, зростання соціалістичної держпромисловості та залучення під її керівництво і за допомогою кооперації дедалі  більшої маси селянських господарств у русло соціалістичного будівництва.

Запитання:

  1. Визначити мету індустріалізації в СРСР?
  2. Які цілі індустріалізації можете назвати.
  3. Чи було досягнуто цілі?

ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

Визначити наслідки індустріалізації позитивні та негативні.

ІУ. ПІДСУМОК УРОКУ. ОЦІНЮВАННЯ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Підготувати доповідь про перші п’ятирічки, голодомор 1932 – 1933 років.

 

Назад

Контакт

сайт вчителя історії

© 2015 Усі права захищені.

cтворити безкоштовний сайтWebnode